Zarabianie na testowaniu produktów i usług

Ta unikalna forma zarobku niekoniecznie wiąże się z gotówką. są firmy, które płacą za testy ich wyrobów. Takowe po określonym czasie skutecznie wykonywanych zadań, które od nas oczekują producenci i są związane z testami, mogą pozostać naszą własnością.Także sam sprawdzian nie wystarcza aby wypełnić zobowiązanie. Otrzymujemy dany produkt za darmo, a więc musimy coś dać z siebie w zamian. Firmy obligują nas do udzielania regularnych opinii, które przedstawiamy na różnych stronach www (można wykorzystać własny blog), ki portalach społecznościowych, forum itd. To nam się opłaca. Dzięki tej pracy możemy przy okazji poznać kogoś np. podczas dyskusji na temat produktu na forum. Ponadto często bywa, że otrzymujemy drogie urządzenia do testowania i swoją wartością przewyższają one minimalne wymogi marketingowe jakie musimy spełnić w ramach testów. Pracujemy w różnych i dogodnych dla nas godzinach. Chociaż wiadomo, że niektórzy pracodawcy mogą mieć różne wymagania.

W celu poszukiwania firm oferujących pracę tego typu, przeglądamy portale ogłoszeniowe, piszemy zapytania bezpośrednio do producentów, sprawdzamy strony sklepów i dystrybutorów, blogi handlowe, a najszybciej znajdziemy rejestrując się na portalach, które pośredniczą pomiędzy firmą a nami. Na takich stronach mamy do dyspozycji całą gamę ofert.

Podczas wstępnych kwalifikacji poznajemy produkt czytając o nim na stronach, które wskazuje pracodawca, potem jest krótki test i następuje decyzja czy się kwalifikujemy. Podczas prowadzenia testów, bierzemy udział w dyskusjach na temat produktu, wypełniamy testy wiedzy, ankiety i piszemy recenzje. Zdarza się, że wymagane jest zrobienie zdjęć i nagranie krótkich filmików. To wszystko, mimo, że może wydawać się zbyt pracochłonne, nie wymaga tyle czasu i ogólnie mówiąc jest to około 1h godziny w dniach roboczych dziennie w przypadku drogich produktów.

Mnogość ofert tego typu zachęca i powoduje, że możemy zaoszczędzić na codziennych wydatkach. Tak jest w przypadku testów różnych art. AGD, chemicznych, kosmetyków itp. Biorąc udział w kilku projektach zapewniamy sobie np. dostatek proszków do prania. A jeśli firma dodatkowo gwarantuje wynagrodzenie w gotówce, to mamy jeszcze więcej w portfelu.

Zapisz