Zarabianie przez prowadzenie bloga

Już wkrótce będziesz zarabiał na blogu i to niemałe pieniądze – jak? Pokrótce przybliżamy temat i gorąco polecamy skorzystać z naszych wskazówek!

Blog czyli strona www, na której publikujemy własne (zazwyczaj) wpisy to niemal kopalnia zysków o ile potrafimy ciekawie pisać i zachęcić użytkowników do częstych odwiedzin naszej witryny.

Na czym to dokładnie polega?

Najpierw wymyślamy nazwę bloga i tym samym będzie to nasz adres www (niektórzy robią inaczej – adres różni się ale to mniej polecane ze względu na pozycjonowanie). Nazwa powinna być zbliżona do tematyki jaką będziemy poruszać w naszych artykułach. Gdy zarejestrujemy adres http naszego bloga, musimy znaleźć serwer, hosting na którym powstanie całość. Dalszy krok to instalacja oprogramowania, dzięki któremu stworzymy część administracyjną i wizualną bloga (polecamy skrypt Word Press). Gdy już to mamy, tworzymy treści lub wpisujemy już wcześniej napisane w edytorze na komputerze. Zaleca się aby blog był spójny i jednolity treściwie. Najlepiej gdy dotyczy danej dziedziny w całości. łatwiej go wypromować i zainteresowani branżą jaką opisujemy są skłonni zakupić reklamy po wyższej cenie. Reklamodawcom zależy na dotarciu do jak największej rzeszy osób. Poza tym, my jako twórcy mamy wtedy większe szanse na dotarcie do potencjalnych pracodawców. Blogerzy to najczęściej wybierani pisarze. Blog może być naszym CV – online, bo możemy stworzyć sobie podstronę o nas samych, gdzie zawrzemy informacje referencyjne. Blog to też nasze portfolio, które przedstawiamy pracodawcy podczas rozmowy kwalifikacyjnej i nie tylko na stanowisko tekściarza.

Prowadzenie osobistej strony to nie tylko praca ale też przyjemność i zyski. Każdy chce zaistnieć w świecie i być dobrze postrzegany. Dzięki tej pracy możemy w pełni ukazać swoje umiejętności, przekazać wiedzę.

Wielu blogerów utrzymuje się z takiej pracy i nie raz są to bogaci ludzie sukcesu. Nie kto inny jak agencje wydawnicze i medialne, poszukują nowych talentów i na podstawie bloga wydają np. książki. Z ich sprzedaży autorzy otrzymują gaże. Najlepsi blogowicze robią karierę w TV i Show Biznesie.

Ułatwieniem do pozyskania reklamodawców dla naszej strony jest zgłoszenie się i rejestracja na stronach – pośrednicy. przedstawiamy tam swoją ofertę pisania tekstów i zamieszczania ich na własnym blogu wraz z reklamą danej firmy. Właściciele stron pośredniczących pobierają niewielkie prowizje a zatem możemy szybciej i dużo zarabiać mniejszym nakładem sił.

Największym atutem oprócz zysków w tego rodzaju zajęciu jest rozwój osobisty. Spełniamy się jako redaktorzy i mamy satysfakcję, że przekazujemy innym cenne informacje.

Zapisz

Zapisz