Zarabianie na pisaniu tekstów

Pisanie tekstów to chyba jedna z popularniejszych czynności wśród aktywnych internautów i wielu z nich, swoją umiejętność wykorzystuje w celach zarobkowych.Jest wiele firm i stron internetowych , które potrzebują świeżych informacji o swoich usługach czy też wiadomości na różne tematy w formie tekstów. Takie trafiają na główne strony i do poszczególnych ich działów tematycznych. Osoby, które piszą teksty są nazywane jako „copywriter”.

Prostym sposobem na zdobycie kontrahentów na swoje usługi pisarskie jest zarejestrowanie się na portalach, które oferują teksty – tzw. giełdy tekstów. Jest ich wiele i pełnią rolę pośrednika między nami a firmą zlecającą. Oczywiście pobierają z tego tytułu prowizję (gdy dochodzi do finału transakcji) lecz nie jest ona zbyt wysoka. Ceny tekstów zależą od jakości i długości. Najtańszymi są tzw. teksty SEO czyli treści przedstawiające jedynie frazę kluczową (tematyczną) o niskiej jakości merytorycznej. Stosowane są zazwyczaj do zamieszczania ich na podrzędnych i mniej popularnych stronach służących do pozycjonowania innych serwisów www oraz w katalogach różnego rodzaju.

Druga grupa tekstów to artykuły zapleczowe tworzone dla stron o nieco lepszej jakości, również do celów pozycjonowania. Są tzw. zbiory tekstów lub inaczej Pressell Page.

Potem mamy teksty prasowe, eksperckie i profesjonalne rozprawy, publicystyka itp. To już grupa artykułów z wyższej półki, a zatem najwięcej na nich zarabiamy, bo nawet kilkaset złotych! Jednak wymagają one wiedzy, więcej czasu i dużej dokładności i nieskazitelnej znajomości danego języka, nie tylko narodowego ale nieraz technicznego, branżowego. Takie teksty często trafiają do gazet, dużych portali, do firm itp.

Do sposobów pozyskiwania zleceń dla naszej twórczości należą też: wysyłka bezpośrednich zapytań do firm i portali www (np. informacyjnych) z własną ofertą. Prosta metoda to zapytanie drogą e-mail lub telefonicznie. Doskonałym sposobem na zachęcenie własną twórczością pisaną jest prowadzenie swojego bloga o czym piszemy w artykule „Zarabianie przez prowadzenie bloga

Zapisz

Zapisz