Zarabianie przez polecanie

Zarabiać w Internecie można na wiele sposobów. W tym krótkim materiale, przybliżymy jeden z nich – zarabianie przez polecanie.

Istnieje wiele firm, które oferują możliwości zarabiania poprzez promocje ich działalności na zasadzie polecania ich usług i produktów pracując w Internecie. Zazwyczaj polega to na tym, że firmy tworzą specjalne linki polecające (przykładowy link polecający to – https://hostovita.pl/billing/aff.php?aff=33), które to kopiujemy i zamieszczamy na własnych stronach, w sieciach społecznościowych, blogach i forum. Wysyłam je również drogą pocztową e-mail.

Co bardziej z zaangażowani w tego rodzaju pracę zarobkową, sięgają po pocztę tradycyjną, telefon a nawet budują specjalne strony dedykowane danej firmie lub produktom. Ten sposób wymaga więcej pracy ale równocześnie zwiększa szanse na powodzenie i wzbudza zaufanie wśród konsumentów, którzy nie ukrywajmy, są już w dużej mierze uczuleni na formy promocji w Internecie i niejednokrotnie podchodzą sceptycznie do tych reklam, które docierają do nich z mniej znanych źródeł.

W Internecie można sprzedawać i promować niemal wszystko i dlatego warto wybierać „swoją branżę” czyli podejmować współpracę z tymi przedsiębiorstwami, które oferują swoje produkty i usługi związane z naszą wiedzą. To pozwala na stworzenie skuteczniejszego przekazu reklamowego w stronę klientów, bowiem możemy wykorzystać naszą wiedzę branżową choćby poprzez stworzenie własnych artykułów, w których to będziemy jako przykłady zamieszczać linki promocyjne danych produktów, które polecamy.

Praca tego typu jest przyjemna i nie wymaga wielu umiejętności i dużego nakładu sił. Oczywiście im bardziej się angażujemy w promocję, tym większe mamy szansę na zarobek. Do tego możemy jeszcze budować swoją sieć polecających, którzy niejako pomogą nam. Podzielimy się finalnie zyskami ale jest to bardzo korzystne, gdyż nie będąc nawet przy komputerze mamy szansę na to, że nasz portfel będzie coraz grubszy dzięki aktywności partnerów. Ponadto taką możliwość oferują również firmy, bo zarabianie przez polecanie to nie tylko linki produktów i usług czy też stron firmowych ale też linki stworzone z myślą o innych, potencjalnych użytkowników sieci, którzy szukają możliwości zarobku w Internecie. Naszym zadaniem jest dotrzeć do nich, a metoda jest niemal identyczna jak promowanie produktów. Wtedy otrzymujemy bonus od nowo przyjętych pracowników w postaci procentów od transakcji, które zostaną sfinalizowane dzięki ich późniejszej działalności. Niektóre instytucje oferują gotówkę za „zwerbowanie” kolejnych osób za naszym pośrednictwem. Czasem są to wypłaty w postaci materialnej np. laptopa czy telefonu. Bowiem zarabianie w Internecie to nie tylko czysta gotówka. I tutaj należy wspomnieć o konkursach, których nagrodami są specjalne zniżki na produkty i usługi, wzrost procentu prowizji czy też nagrody rzeczowe za osiągnięcia punktowe itp.

Wiele firm oferuje w zamian za polecenie, rabaty i zniżki co też można uznać jako zarabianie. Przykładowo – często korzystasz z usług serwisowych jakiegoś warsztatu samochodowego, zapłacisz mniej o ile polecisz innym usługi tej firmy.

Zapisz